سوالات متداول

در این بخش می‌توانید سوالات متداولی که توسط متقاضیان پرسیده می‌شود را مشاهده نمائید.

مشاهده این پرسش و پاسخ‌ها، موجب پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهد شد. پیشنهاد می کنیم همه این سوال و جواب‌ها را مطالعه فرمائید.

ممکن است سوالی در حال حاضر برای شما مهم نباشد، اما در حین ثبت درخواست ثبت‌نام در طرح آرمان برتر نیاز به پاسخ آن داشته باشید.

هدف اصلی از اجرای این طرح توانمندسازی نوجوانان و جوانان مستعد و علاقه‌مند شهرستان‌های سیرجان و بردسیر در حوزه کارآفرینی و ایجاد کسب و کارهای نوپا است، تا از این رهگذر زمینه اشتغال تعدادی از جوانان این منطقه فراهم شود. در حقیقت شرکت گوهر زمین با مساعدت علمی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، همکاری دانشکده صنایع دانشگاه صنعتی شریف و مساعدت اجرایی بنیاد نیکوکاری و فرهنگی سیدالشهداء (ع) فرصت ارزشمندی فراهم آورده است تا ضمن افزایش امید، انگیزه و تقویت توان و اعتمادبه‌نفس جوانان شهرستان های سیرجان و بردسیر، از طریق ارائه آموزش‌های توسعه فردی و مدیریت کسب و کار، آنان را برای فردایی بهتر و ایفای نقش موثرتر در توسعه پایدار منطقه آماده نماید.

خیر، هزینه‌های اجرای این طرح توسط شرکت گوهر زمین تامین شده است تا امکان بهره‌مندی افراد علاقه‌مند و مستعد به خوبی فراهم شود.

• عضویت در سایت طرح آرمان برتر به آدرس armanbartar.com
• تکمیل فرم درخواست ثبت‌نام در طرح از سوی متقاضیان
• بررسی مدارک ارائه شده توسط تیم ارزیابی
• انجام مصاحبه با افرادی که دارای شرایط اولیه برای پذیرش در طرح می‌باشند.
• اعلام نتایج مصاحبه و اسامی پذیرفته شدگان نهایی
• برگزاری دوره آموزش عمومی به مدت 120 ساعت
• برگزاری آزمون مرحله اول
• برگزاری دوره آموزش تخصصی به مدت 240 ساعت
• برگزاری آزمون مرحله دوم
• قرار گرفتن متقاضیان در شتاب دهنده و استفاده از مشاوره افراد متخصص و صاحبان تجربه

خیر مدارک متقاضیان توسط تیم ارزیابی بررسی می‌شود و پس از بررسی اولیه از منتخبین دعوت به مصاحبه می‌شود.

خیر، هیچ تعهدی از سوی برگزارکنندگان این دوره‌ها برای ایجاد اشتغال وجود ندارد، اما امید است شرکت‌کنندگان در دوره‌ ها با افزایش توانمندی‌ها، توانایی راه‌اندازی یک کسب و کار نوپا را داشته باشند.

در حقیقت شرکت گوهر زمین در راستای مسئولیت اجتماعی خود با اجرای این طرح فرصت ارزشمندی برای تربیت نیروی انسانی توانا و کارآمد فراهم آورده است. افرادی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند بنا به علاقه و توانایی خود می‌توانند ضمن ایجاد کسب و کارهای جدید برای خود و دیگران شغل‌های مناسب ایجاد کنند و به رشد و توسعه شهر، استان و کشور کمک نمایند.

برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی طرح آرمان برتر، به دو شکل حضوری و مجازی پیش بینی شده است. پس از طی مراحل ثبت‌نام و مصاحبه، چگونگی برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌ها از طریق وب سایت آرمان برتر به اطلاع پذیرفته‌شدگان خواهد رسید

بله، تا پایان مهلت ثبت نام با ورود مجدد به سایت و ویرایش و اصلاح اطلاعات امکان‌پذیر است.

نتایج پذیرفته‌شدگان برای مصاحبه در سایت آرمان برتر اطلاع رسانی می‌شود

اطلاع‌رسانی‌های بعدی به متقاضیان از طریق پیامک به شماره‌ای که در فرم درخواست پذیرش ثبت شده است، صورت می‌گیرد
همچنین افراد با ورود به پنل کاربری خود در بازه زمانی مشخص شده در سایت آرمان برتر، می‌توانند نسبت به نتیجه ارزیابی مطلع شوند.

طرح ها در جلسه ای با حضور سرمایه گذاران و مسئولین و مدیران شتاب دهنده ها و مراکز رشد دانشگاهی ارایه می شوند در صورت مورد پذیرش قرار گرفتن مورد حمایت مالی قرار میگیرند

خیر، امید است با شرکت در دوره‌های آموزشی، افراد برای راه اندازی کسب و کار نوپای خود آماده شوند.

• حضور فعال و کامل در کلاس ها و دوره‌های آموزشی

متولدین 1 فرودین 1372 لغایت 29 اسفند 1383، می توانند فرم درخواست ثبت‌نام در طرح را تکمیل نمایند.

بله، کارکنان شاغل در سازمان‌های دولتی و خصوصی در صورت تایید مدیر ارشد سازمان مربوطه، می‌توانند در این دوره شرکت نمایند، البته باید متعهد شوند که در کارگاه‌های آموزشی حضور فعال داشته باشند.

بله، برای کسانی که بر اساس ضوابط تعیین شده، در مراحل مختلف این دوره حضور فعال داشته باشند و دوره را با موفقیت بگذرانند گواهی صادر خواهد شد

بله، داوطلبان هم در طول دوره و هم در پایان دوره، علاوه بر شرکت در آزمون‌های پیش‌بینی شده باید پروژه‌های عملی ارائه دهند تا بدین وسیله شایستگی و توانمندی‌های لازم برای ارائه یک طرح کارآفرینی را به دست آورند.