slide101

اطلاعیه

متقاضیان محترم طرح آرمان برتر

ضمن تشکر از شرکت در مصاحبه طرح آرمان برتر، خواهشمند است جهت اطلاع از نتیجه مصاحبه، حداکثر تا روز پنج شنبه مورخ 25 شهریور 1400،  به حساب کاربری خود در سایت مراجعه نمایید.

درباره طرح

استان کرمان و به ویژه شهرستان راور یکی از مناطق مستعد صنعتی و اقتصادی کشور است که وجود منابع طبیعی غنی و صنایع مختلف، نظیر ذخایر معدنی و صنایع مرتبط با آن  راور را به منطقه‌ای با پتانسیل قابل‌توجه برای رشد اقتصادی و اجتماعی تبدیل کرده است، به‌طوری‌که با تبدیل قابلیت‌های بالقوه به توانمندی‌های بالفعل این منطقه مستعد می‌تواند به محوری برای توسعه پایدار تبدیل شود. در راستای کمک به این مهم، شرکت کاوند نهان زمین با همکاری بنیاد نیکوکاری و فرهنگی سیدالشهداء«ع» و مساعدت علمی دانشگاه صنعتی شریف، قصد دارند با بهره‌گیری از مدل‌های موفق و منطبق با فرهنگ منطقه، استعداد‌ها و ظرفیت‌های نیروهای جوان، با انگیزه و علاقه‌مند را شناسایی و ارزیابی کنند و زمینه رشد و بالندگی آنان را از طریق برگزاری دوره‌های توانمند‌سازی علمی و عملی در حوزه کارآفرینی در قالب «طرح آرمان برتر» به مرحله اجرا درآوردند.

در این طرح منتخبین، پس از طی دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی در شتاب دهنده مستقر خواهند شد و از سوی مشاورین و صاحبان تجربه مورد حمایت قرار خواهند گرفت تا ایده‌های نوآورانه خود را به صورت کاربردی شکل دهند و شرایط جلب سرمایه‌گذار را کسب نمایند.

 

اهداف طرح

هـــدف کلـــی

هدف کلی از اجرای این طرح؛ خلق آرمان و آرزوی متعالی و توانمندسازی جوانان با استعداد منطقه و حمایت از ایشان جهت ایجاد کسب و کارهای نو پا از طریق ارائه آموزش‌های توسعه فردی و مدیریت کسب و کار و  در نهایت کمک به پیشرفت و توسعه پایدار منطقه راور کرمان است. این طرح هم‌چنین به دنبال دست‌یابی به اهداف زیر است:

ارتقای فرهنگ کار و کارآفرینی بین مردم و جوانان منطقه

توانمندسازی نوجوانان و جوانان راور در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی (کارآفرینی)

شناسایی استعدادها و توانمندی‌های نوجوانان و جوانان راوری و ایجاد زمینه رشد و شکوفایی آنها

ایجاد و تقویت حس اعتماد به نفس و خودباوری به منظور تلاش برای دست‌یابی به آرمانی برتر و فردایی بهتر.

کمک به تأمین نیروی انسانی متعهد و متخصص برای توسعه پایدار منطقه

ایجاد نشاط علمی، فرهنگی و اجتماعی در جامعه محلی

زمینه‌سازی ایفای نقش مطلوب اجتماعی

مراحل اجرایی طرح

به دنبال تصمیم برای اجرای این طرح، طی یک سال گذشته زیر ساخت‌های لازم برای اجرای مطلوب آن فراهم و با استعانت از خداوند متعال و تلاش عوامل اجرایی فاز اول این طرح که ترویج طرح آرمان برتر می‌باشد، از خرداد ماه 1400 آغاز و فاز انتهایی آن که مانیتورینگ در شتاب‌دهنده است در پایان سال 1401 به انجام خواهد رسید. امید می‌رود با استقبال جوانان و مردم منطقه، زمینه استمرار این طرح فراهم آید.

شرکت کاوند نهان زمین با تکیه بر نهادینه کردن مسئولیت اجتماعی و ارزش‌های اخلاقی، گسترش فرهنگ کارآفرینی و بهبود محیط کسب و کار مسئولیت‌پذیر در اکوسیستم اجتماعی و اقتصادی منطقه، تلاش می‌کند نقش مؤثرتری در توسعه پایدار منطقه ایفا نمایند. در راستای اجرای فعالیت‌های عملیاتی، مشاور علمی این طرح دانشگاه صنعتی شریف و اقدامات اجرایی توسط بنیاد نیکوکاری و فرهنگی سیدالشهدا(ع) در حال انجام می‌باشد.

شرایط متقاضیان شرکت در طرح

حامیان طرح

شرکت کاوند نهان زمین
تامین کننده و حامی مالی طرح
دانشگاه صنعتی شریف
مشاور و حامی علمی طرح
بنیاد نیکوکاری و فرهنگی سیدالشهداء (ع)
مدیریت اجرایی طرح